>>  Dikey Soğutma Tankı 300 Lt
 
 
 

 

Tankımız 304 kalite paslanmaz çelikten imal edilmektedir. İç kazan 2 mm crni sactan rolbont  1,20mm crni sac dış cidar dediğimiz izolasyon sacı ise 1,20 mm yada 1,5 mm crni sacdan imal edilmektedir. Tankın içerisine konulan ürün sıcaklığı pano üzerine konulan dijital saatte gösterilir.

Tankın üzerine konulan redüktör ile ürünün soğutma esnasında ve sonrasında düzenli olarak karıştırılır. Akıllı karıştırıcı dediğimiz bu işlemle karıştırıcı motor soğutma esnasında ürünün donmaması için sürekli çalışır ürün istenilen soğukluğa ulaşınca soğutma motor durur.

Tank kapağı açıldığında karıştırıcı otomatik olarak durur. Kapak kapanınca çalışmaya başlar. Soğutma işi rolbont dediğimiz sistemle yapılır. Soğutma gazı rolbont dediğimiz sistem içerisinde dik olan tanklarda sadece zeminde yatay olan ürünlerde ise sadece ana gövdede dolaştırılarak yapılır ve nüfuz etmediği alan kalmasın diye yol çizilerek sadece o alanda yapılır. Soğutma motoru olarak copeland –fransız –danfoz marka motor kullanılır. Soğutma sisteminde genel olarak 404 gaz kullanılır. Elektrik panosu dijital saat haricinde tamamen schneider sigorta kontaktör ve termikten oluşur . Kolay kullanım için sadece üç adet düğme ile çalışması sağlanır.

İzolasyonlar poliüretandır. Tank temizliğinin daha kolay yapılabilmesi için tüm açılır kapak kullanılır. Kapaklar ilerde bir sıkıntıya sebebiyet vermemesi için yay ile desteklenir. Açılır kapanır tankın içerine konulan dalgakıran ile sütün köpürmesi ve kalitesinin düşmemesi sağlanır. Kapasitelere göre uygun soğutma motorları seçilir. 300 kg için 1 hp 500 kg için 1,5 hp 750 lt. için 2 hp 1000 kg için 3 hp soğutma motoru kullanılır ve bu üç ürün dikey olarak imal edilir. Tam açılır kapaktır.

Tanklarımız 380 veya 220V ile çalışabilmektedir. Ürünlerimiz 2 yıl garantilidir.